Doručení do 4–6 pracovních dnů

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

100% záruka vrácení peněz

Bezplatná pomoc (8.00–16.00):225 850 048

Blog

5 výhod BCAA, které nesmíš přehlédnout

Jestli jsi milovníkem fitness a posilovny, pravděpodobně jsi slyšel o aminokyselinách zvaných BCAA s rozvětveným řetězcem - jde o anglický název třech aminokysel - leucin, izoleucin a valin. Ale co je BCAA a na co slouží? Pokračuj ve čtení a objev 5 důvodů, proč BCAA opravdu potřebujeme!

V lidkém těle je 20 růžných aminokyselin, 9 z nich si tělo ale nedokáže samo vyprodukovat, takže by se měli stát nevyhnutelnou součástí naší stravy nebo jejím doplňkem. Jde hlavně o potraviny jako kuřecí maso, ryby, mléčné výrobky, sýr, vejce, ořechy, a pod.

BCAA  aminokyseliny obsahují 3 esenciální aminokyseliny s rozvětveným řetězce, z kterých každá plní životně důležité funkce: leucin, izoleucin a valin. Tyto 3 aminokyseliny jsou často používané a velmi oblíbené ve světě fitness a kulturistiky. Tu je jednoduché shrnutí 5 hlavních výhod BCAA a to nejdůležitější co můžeš s BCAA získat.

BCAA 2:1:1 Duo

Aminokyseliny pro lepší kondici a regeneraci svalů. S magneziem, zinkem, vitamínem D3 a B komplexem.

BCAA 2:1:1 Duo -50%

Běžná cena: 1 598,00 Kč

Vaše cena: 799,00 Kč

× Zavřít

1. Zlepší regeneraci svalů a urychlí jejich růst

Ve fitness kruzích se BCAA používají zejména z jednoho důvodu – budování svalů. Aminokyselina leucín stimuluje syntézu proeinových struktu a tak aktivně přispívá k budování svalů.

Podle studií, skupina lidí, která po tréninku užila 5,6 g prášku BCAA, zlepšila syntézu proteinů o 22 % v porovnání se skupinou, která po tréninku neužila žádný výživový doplněk. To je důvod, proč jsou BCAA velmi oceňované mezi kulturisty a ve světě fitnessu

2. Eliminuje bolest a únavu svalů

Některé studie ukazují, že BCAA pomáhá eliminovat bolest a únavu svalů po tréninku, která se většinou vyskutuje po 12 až 24 hodinách a může trvat až 72 hodin.

Kromě toho bylo dokázané, že BCAA redukuje počet svalových zranění a urychluje regeneraci svalů. Pomocí BCAA můžeš zkrátit dobu regenerace mezi tréninky, aby si v kratším čase získal více energie.

3. Snižuje únavu po tréninku

Únava po dlouhém a náročném tréninku je celkem normální. Ale nemusí to tak být. Kromě zlepšené regenerace poskytují BCAA i více energie po cvičení, co také zvyšuje naši výdrž. Čím více energie máš, tím delší a efektivnější bude tvůj trénink a tím rychleji si všimneš prvních výsledků na svém těle! Všichni přeci chceme, aby naše cvičení bylo účinné a efektivní, no ne?

4. Zabraňuje svalové atrofii

BCAA brání svalové atrofii, což znamená, že působí preventivně proti zmenšování objemu svalové hmoty. Stává se to kvůli svalové slabosti. Svalová atrofie je znakem nedostatečné výživy resp. podvýživy, dá se jí však vyhnout pomocí kvalitních výživových doplňků. BCAA slouží nejen pro nadšence fitness, ale pro kohokoliv, kdo chce mít více svalové hmoty.

5. Má příznivé účinky pro naše zdraví

Nejen fitness komunita je nadšená z BCAA. Aminokyseliny mají pozitivní vliv na naše zdraví. Četné klinické studie ukázali, že BCAA můžou zlepšit zdraví všech těch, kteří mají problémy s játry a trpí hypoglykémií

Klinické studie ukázali, že BCAA snižují příznaky cirhózy jater – chronické a degenerativní onemocnění jater. Aminokysleiny leucín a izoleucín navíc snižuje hladinu cukru v krvi.

Proč jsou BCAA od PowGen nejlepší:

Náš produkt Ultimate BCAA 2:1:1 má ideální poměr leucínu, izoleucínu a valínu 2:1:1 obohacené o množství vitamínů a minerálů nevyhnutelných pro naši zdravou výživu: magnézium, zinek, vitamín D3, B6 a B. Účinný prášek je ideálním spojencem pro lepší výsledky během tréninku, urychlují růst svalů a snižují bolesti a zranění svalů a únavu po tréninku. Před, nebo po tréninku smíchejte jednu polévkovou lžíci prášku s 200 ml vody a vychutnejte si jeho lahodnou pomerančovou chuť!

Potřebuješ i ty BCAA? Ano, potřebuješ! Ať už pro lepší výkon v tělocvičně nebo jako kompenzici nedostatečné výživy – naše nabídka by ti neměla ujít!

BCAA 2:1:1 Duo

Aminokyseliny pro lepší kondici a regeneraci svalů. S magneziem, zinkem, vitamínem D3 a B komplexem.

BCAA 2:1:1 Duo -50%

Běžná cena: 1 598,00 Kč

Vaše cena: 799,00 Kč

× Zavřít

 

Zpět na blog