Probiotika mohou být klíčem k hubnutí – zjisti o nich více

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které mají při konzumaci nebo aplikaci do těla různé zdravotní účinky. Najdeme je v jogurtech, jiných fermentovaných potravinách, doplňcích stravy, a dokonce i v kosmetických přípravcích. 

Probiotics & Weight Loss

Kromě příznivých účinků na trávení, imunitní systém a celkovou pohodu nám některé výzkumy naznačují, že některé probiotické kmeny nám mohou pomoci zhubnout! Čti dále a dozvíš se více o tom, jak využít působení probiotik ve svůj prospěch, pokud jde o tvarování postavy. 

Neviditelné, přesto účinné 

Na naší kůži a v našem těle žijí biliony bakterií a mikroorganismů – ve skutečnosti jsme více mikroby než lidmi, protože více než 50 % všech buněk představují mikrobi, kvasinky a viry. 

Je jasné, že tak významná část nás musí mít nějaký vliv na naše zdraví, a mikrobiota skutečně může ovlivňovat vše od trávení, imunitního systému, produkce živin a dokonce i naši hmotnost

Mikrobiom a naše hmotnost: základy

Nejnovější studie ukazují, že některé bakterie rostou rychleji, spotřebovávají více živin a tudíž méně živin zbývá k přibývání na váze (ve srovnání s pomaleji rostoucími bakteriemi).  

Dvě nejvýznamnější skupiny bakterií v lidském těle jsou Firmicutes a Bacteroidetes. Vědci zjistili, že u lidí s normální hmotností je vyšší podíl Bacteroidetes a u lidí s nadváhou je vyšší podíl Firmicutes**. 

To nám říká, že pro podporu hubnutí je třeba podpořit růst rychle rostoucích bakterií, aby mohly předstihnout své pomaleji rostoucí protějšky. 

Podpoř zdraví střev v 5 snadných krocích 

Navrhujeme několik drobných úprav stravy a životního stylu k optimalizaci zdraví střev, získání řady zdravotních výhod a podporu úsilí o hubnutí! 

1. Hlavně v klidu

Výzkum ukazuje, že stres může ovlivňovat střevní mikroby. Vyhraď si čas na činnosti, které tě baví. 

2. Dej se do pohybu 

Cvičení nejen zvyšuje hladinu různých bakteriálních kmenů, ale také pomáhá při stresu a hubnutí. 

3. Nepřeháněj to s uklidňujícími pochoutkami 

Omez cukr a zpracované potraviny. Nadměrné množství cukru může potlačovat prospěšné bakterie a zpracované potraviny často obsahují nejen cukr, ale také sůl, tuky, aditiva a konzervační látky. Nabízejí jen velmi málo živin, které by mohly být potravou pro prospěšné bakterie. Mají také vyšší obsah kalorií, takže pokud se snažíš zhubnout, raději se jim vyhni. 

4. Jez více potravin příznivých pro střeva 

Některé druhy vlákniny poskytují výživu prospěšným bakteriím v našich střevech. Najdeme je v některých vláknitých potravinách, jako jsou banány, chřest, čekanka, cibule, česnek, pórek a mnoho dalších. Ty jsou také obvykle nízkokalorické a obecně prospěšné. 

Některé potraviny obsahují také živé bakterie a kvasinky. Mezi přirozeně fermentované potraviny patří jogurt, kefír, kombucha, kimči, kysané zelí, nakládaná zelenina, miso a zrající sýry. 

5. Zrychli spalování tuků s Burn Biotic

Náš silný probiotický spalovač tuků kombinuje vysoce účinný probiotický kmen Lactobacillus plantarum IMC 510® a extrakt ze zeleného čaje pro maximální účinek! 

Vybrali jsme tento konkrétní bakteriální kmen, protože prokázal účinnost při snižování hmotnosti, obvodu pasu a BMI. Přidali jsme zelený čaj, který nabízí úžasné účinky při spalování tuků a snižuje množství tělesného tuku! 

Uvolni svůj plný potenciál pro spalování tuků díky síle probiotik!

Náš jedinečný spalovač tuků poskytuje maximální výhody díky síle probiotik a nejkvalitnějším podpůrným složkám, jako je zelený čaj, čekanka, rozpustná vláknina a vitamíny B5 a B6. Zlepšené zdraví střev a zvýšené spalování tuků pro vyrýsovanou postavu, po které jsi vždy toužil! 

  • Urychluje trávení a podporuje trávicí trakt
  • Nastartuje spalování tuků  
  • Klinicky podložené výsledky: Snížení hmotnosti o 3,4 kg*, snížení obvodu pasu o 4,3 cm* a snížení BMI o 1,15*
  • Zákazníci hlásí zlepšení funkce střev, menší nadýmání a lepší kvalitu života

Objednej si Burn Biotic ještě dnes a získej speciální časově omezenou nabídku! 

*Účinky produktu se mohou u jednotlivých osob lišit a mohou se lišit od účinků popsaných na webových stránkách. Naše výrobky nejsou určeny k prevenci, léčbě nebo vyléčení jakéhokoli onemocnění nebo závažné nemoci. Důležité je udržovat vyváženou stravu a zdravý životní styl. 

**Zdroje:

Effects of probiotic Lactiplantibacillus plantarum IMC 510 supplementation on metabolic factors in otherwise healthy overweight and obese individuals. Retrieved April 4, 2023, from https://ami-journals.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/jam.15703  


Turnbaugh, Peter J et al. “A core gut microbiome in obese and lean twins.” Nature vol. 457,7228 (2009): 480-4. doi:10.1038/nature07540 

Produkty pro vás

VYRÝSOVÁNÍ SVALŮ
-55%
Speciální cena 1 099 Kč Běžná cena 2 436 Kč
Zobrazit produkt