Doručení do 4–6 pracovních dnů

Doprava ZDARMA nad 1000 Kč

100% záruka vrácení peněz

Bezplatná pomoc (8.00–16.00):225 850 048

Blog

Medailista Štefan Hadalin: „BCAA JSOU ROZHODUJÍCÍ PRO REGENERACI.“

Štefan Hadalin, vítěz stříbrné medaile na Světovém poháru v alpském lyžování nevěří v náhody pokud jde o vítězství. Tak jako u všech vrcholových sportovců je to příběh o tvrdé práci a vášni. A o tom, kdo bude stát na stupni vítězů a kdo ne, rozhodují malé, ale velmi důležité detaily. Jedním z nich je i výživa a stravování.

„Vždy hledám nový způsob, jak si pomoci dosáhnout lepších výsledků v lyžování,“ říká Štefan. Ve volném čase miluje jízdu na horských kolech: „Vyzkoušel jsem také akrobacii, kanoistiku a horolezectví.“

„Pokud chcete být FIT a fyzicky připraveni, doplňky hrají důležitou roli.”

U profesionálních sportovců je běžné užívat doplňky stravy, aby se dosáhlo dobrých výsledkůNa jedné straně z důvodu náročného výcviku potřebují více nezbytných potravin, na druhé straně jim doplňky pomáhají v extrémních podmínkách, v jeho případě při namáhavém výškovém výcviku.

Jak sportovci dobře vědí, zejména lyžaři, výškový trénink způsobuje svalový katabolismus, to znamená, že svaly jsou v nadmořské výšce spalovány rychleji – proto musíte mít dostatečnou výživu, která zvyšuje svalovou hmotu. Jednou z nich jsou aminokyseliny BCAA, které nesmí chybět.

„Užívám BCAA již několik let, jsou klíčové pro regeneraci.”

Štefan užívá rozvětvené aminokyseliny s anglickou zkratkou BCAA již několik let„BCAA jsou při mém tréninku zásadní, zejména v létě, protože trénuji dvakrát denně. Aminokyseliny BCAA jsou nezbytné pro moji regeneraci.“

Kromě toho nám řekl, že pomocí aminokyselin BCAA se svaly zotavují rychleji po náročném tréninku. „Svalová hmota roste rychleji i když trénuji v horách. Cítím se méně unavený, mám více energie a to mi pomáhá mít lepší výkon během tréninku a pociťuji rychlejší zlepšení.“

Co jsou aminokyseliny s rozvětveným řetězcem neboli BCAA (branched-chain amino acids)?

Jedná se o 3 esenciální aminokyseliny (leucin, isoleucin a valin), zásadní pro normální fungování našeho těla. Protože je tělo nemůže produkovat samo o sobě, musí se konzumovat v potravě. Klinické studie ukázaly, že podporují růst a regeneraci svalů.

BCAA, které tvoří 35 % esenciálních aminokyselin ve svalech, podporují svaly třemi způsoby:

  • Jsou okamžitým zdrojem energie (po užití okamžitě přecházejí z krve do svalů, kde jsou využity jako energie),
  • mohou zvýšit úroveň růstového hormonu, který souvisí s anabolickými mechanismy, které jsou důležité pro růst svalů,
  • zvyšují a zlepšují regeneraci svalů, protože zpomalují rozklad (katabolismus) bílkovin a zvyšují anabolismus bílkovin, takže nám pomáhají trénovat lépe a pocítit vyditelné zlepšení.

„Pro značku PowGen jsem se rozhodl, protože důvěřuji její kvalitě”

Štefan užívá aminokyseliny BCAA od značky PowGen, které se staly nenahraditelnou součástí jeho tréninkového programu. Jak říká, používají se jednoduše a značka nabízí ještě další produkty, které se mu hodí na udržování a zvyšování výdrže a růst svalové hmoty. „Každou sezónu najdu něco nového, co se na konci ukáže jako krok vpřed. Produkty PowGen jsem začal užívat, protože PowGen považuji za značku, které se dá důvěřovat, a navíc mají produkty jako šité na míru pro mě."

BCAA 2:1:1 Duo

Aminokyseliny pro lepší kondici a regeneraci svalů. S magneziem, zinkem, vitamínem D3 a B komplexem.

BCAA 2:1:1 Duo -50%

Běžná cena: 1 598,00 Kč

Vaše cena: 799,00 Kč

× Zavřít
.

 

Zpět na blog